Vinárna in vino ta nejlepší vína přímo v naší galerii

Všechny milovníky vína srdečně zveme do nově otevřené vinotéky in vino, která patří k hotelu U Zlatého kohouta v Kroměříži. Ve vinotéce in vino máme pro Vás nachystány ty nejlepší a nejkvalitnější vína z podoblastí Slovácka, Velkopavlovicka, Mikulovska a Znojemska od vinařů, kteří pravidelně získávají nejvyšší ocenění ze soutěží v ČR i v zahraničí.

logo sels piv

Navštivte náš web: www.in-vino.cz

379x253 uzlkohouta 01

Slovácká podoblast

byla vybrána pro svoji různorodost krajiny, půd a mikroklimatu. Vína z této oblasti jsou vyhledávána pro svoje výrazné aroma, jedinečnost terroir a nezaměnitelný charakter svěží kyselinky. Jedná se především o terroir pod Ždánickým lesem, jižní strana Chřibů, Kyjovské pahorkatiny, Dolonomoravského úvalu a předhůří Bílých Karpat.

379x253 uzlkohouta 01

Velkopavlovická podoblast

je srdcem produkce červených vín na Moravě a proto nemůže ve vinotéce in vino chybět. Nacházejí se zde půdy na spraších, vápenitých jílech, slínech, pískovcích a slepencích. Doma jsou tu zejména modré odrůdy, které jsou vysazovány především na půdách s vysokým obsahem hořčíku. Jsou tu výborné podmínky pro získávání velmi kvalitních vín zejména z burgundských odrůd.

379x253 uzlkohouta 01

Mikulovská podoblast

je ve vinotéce in vino zastoupena proto, že tato podoblast je jedním z center vinařství v České republice. Město Mikulov přitom tvoří její přirozené středisko. Vynikající vinařské polohy se však vyskytují nejen v bezprostřední blízkosti města, ale i v dalších okolních městech a obcích. Na vápenitých půdách v okolí Pálavy vyzrává vynikající Ryzlink vlašský s nezaměnitelným charakterem osobité minerálnosti. Výbornou kvalitu mají i zdejší pěstované odrůdy Pálava, Rulandské bílé a Chardonnay, které můžete také ochutnat v naší vinotéce in vino.

379x253 uzlkohouta 01

Znojemská podoblast

byla do vinotéky in vino vybrána pro svoje krásná bílá nezaměnitelná aromatická vína, zejména však pro odrůdu Veltlínského zeleného. Na sprašových, kamenitých a štěrkových půdách se tu kromě Veltlínského zeleného velmi daří odrůdám Müller Thurgau, Sauvignonu, Ryzlinku rýnskému a Pálavě. Z této podoblasti Vám můžeme také nabídnout vína z naší nejstarší a nejznámější viniční tratě Šobes.

 

Vína nabízená ve vinotéce in vino jsou vynikající a mimořádná, neboť většina z nich získala na soutěžích v ČR a v zahraničí zlaté a stříbrné medaile. Našim úkolem a cílem je nabídnout Vám ve vinotéce in vino vína, která budou provokovat zvídavost a vylučovat fádnost.

850x425 uzlkohouta lobby 03

Kde nás najdetemapa a lokalizace hotelu

 

Hotel/Hostel

se nachází na hlavním náměstí Kroměříže, města historických památek, umění a kultury, často nazývaného "Hanácké Athény". Centrum je návštěvníky vyhledáváno zejména pro bohatství památek. Kroměříž se stala nejkrásnějším historickým městem České republiky za rok 1997. Komplex historických zahrad a Arcibiskupského zámku byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Naplánujte si cestu

Zobrazení mapy v plné velikosti pro váše naplánování cesty k nám.

Hotel U Zlatého kohouta
Velké náměstí 21, 767 01 Kroměříž
E-mail: recepce@uzlatehokohouta.cz
Tel.: +420 571 891 488

ZOBRAZIT MAPU